A DS Automobiles és Jean-Eric Vergne harmadszor a dobogón Berlinben

A DS Automobiles és Jean Eric Vergne harmadszor a dobogón Berlinben

A Formula E kétszeres bajnoka, Jean-Eric Vergne, az ABB FIA Formula E világbajnokság egyik tündöklő sztárja felállt a dobogóra azzal, hogy a Formula E Berlin E-Prix második futamát a harmadik helyen zárta pilótaként. a DS E-TENSE F23-mal. A DS PENSKE megőrzi negyedik helyét a csapatbajnokságban Jean-Eric Vergne-nek, aki a pilóták bajnokságában fontos pontokat szerezve bebiztosította harmadik helyét, valamint Stoffel Vandoorne-nek, aki értékes pontokat hozott csapatának Berlinben. A bajnokságban összesen 16 futamból 8-at teljesítettek, a DS Automobiles pilótája, Jean-Eric Vergne továbbra is potenciálisan új bajnoki címet rejt magában a szezon második felében, mindössze 19 ponttal lemaradva az éllovastól.

A 2018-as és 2019-es bajnok Jean-Eric Vergne ismét megmutatta klasszisát a Tempelhof Circuit-en az első berlini futam lenyűgöző küzdelme után. Jean-Eric Vergne a vizes pályán a negyedik helyen végzett a kvalifikáción. A második futamban a száraz pályán kialakított stratégiával folyamatosan küzdött az élmezőnyért. Az egész csapat eredményes energiagazdálkodásának köszönhetően a 40 körös verseny végén végül a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Stoffel Vandoorne, akit az első futamban kikapott az ellenféltől, a vasárnapi második futamon elhatározta, hogy pontokat szerez. A feladatát sikeresen teljesítő utolsó világbajnok belga pilótának a kilencedik helyről induló versenyt a nyolcadik helyen sikerült befejeznie.

A DS PENSKE berlini erőfeszítései segítettek megszerezni a negyedik helyet a konstruktőri bajnokságban, mielőtt május 6-án, szombaton Monacóba indult, amely a szezon következő és a naptár leghíresebb versenye.

Eugenio Franzetti, a DS teljesítményigazgatója; „Először is szeretnék köszönetet mondani minden szerelőnek és mérnöknek, akik késő estig dolgoztak Stoffel autójának megjavításán, amely az első versenyeseményben megsérült. A mai eredményt ennek a nagyszerű csapatmunkának köszönhetjük. Mint mindig a Formula-E-ben, most is izgalmas versenyben volt részünk az elejétől a végéig! Jean-Eric Vergne ismét oroszlánként küzdött, és a harmadik helyre vitte DS E-TENSE FE23-át. Ez a harmadik dobogós neki és a DS Automobilesnek idén. Jean-Eric Vergne is képes volt csökkenteni a különbséget a bajnokság éllovasával szemben. Stoffel Vandoorne is remek versenyt produkált egy rendkívül versenyképes versenyen, ahol a kilencedik helyről a nyolcadik helyre jutott. Ezt a hosszú hétvégét azzal zárjuk, hogy nemcsak autónk teljesítményét, hanem pilótáink és az egész csapatunk képességeit is elismerjük egy egyre versenyképesebb bajnokságban.”

A 2018-as és a 2019-es Formula E bajnok Jean-Éric Vergne; „Összességében pozitív hétvége volt! A vasárnap nagyon jó volt számunkra, mind az időmérőn, mind a versenyen. A megfelelő döntések meghozatalával és az alattunk lévő csodálatos eszközzel ma a lehető legjobb eredményt értük el. Nagyon boldog vagyok, hogy itt állhatok a dobogóra. Most keményebben kell dolgoznunk, mivel több ilyen eredményre van szükségünk.”

Utolsó Forma E bajnok Stoffel Vandoorne; „Nehéz nap volt. Először is vizes pályán kvalifikáltuk, és nem volt könnyű a megfelelő gumiválasztást meghozni. Ennek ellenére sikerült egy ésszerű kilencedik helyre kerülnünk a rajtvonalon. Aztán volt egy nagyon stratégiai versenyünk száraz körülmények között, ahol senki sem akart vezetni. Ahhoz, hogy versenyképes legyek az autóval, kicsit többet kellett küzdenem, mint tegnap. Így arra koncentráltam, hogy elkerüljem az ütközéseket, és célba vigyem az autót. Végül egy pozíciót feljebb tudtam lépni, és nyolcadik lettem” – mondta.