A 2024-es párizsi paralimpiai játékok a Corendon Sports Openen, második alkalommal

Párizsi Paralimpiai játékok a Corendon Sports Openen

20 ország 60 kerekesszékes teniszezője másodszor vesz részt a Corendon Sports Openen, hogy pontokat szerezzen a 2024-es párizsi paralimpiai játékokon. A „Corendon Sports Open” Kerekesszékes Tenisz Tornán, amelyet idén második alkalommal rendeznek meg a török ​​sporthoz hozzáadott értékével hírnevet szerzett Corendon Airlines névszponzorációjával, 2 kerekesszékes teniszező indul az egész világon küzdenek azért, hogy pontokat gyűjtsenek a 60-es párizsi paralimpiai játékokra.

A Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) és a Török Mozgássérült Sportszövetség támogatásával hazánkban második alkalommal megrendezésre kerülő Corendon Sports Open Kerekesszékes Tenisz Tornán 20 ország 60 kerekesszékes teniszezője méri össze tudását a Megasarayon. A Tenisz Akadémia pontokat gyűjt a 2024-es párizsi paralimpiai játékokra.

Különös jelentősége van a futballtól a kosárlabdáig, a röplabdától a teniszig számos sportágat támogató Corendon Airlines által támogatott Kerekesszékes Tenisz Torna dátumának. A május 18-21-i ifjúsági és sportnapi héten „Corendon Sports Open” néven megrendezésre kerülő tornának az Antalyai Megasaray Tenisz Akadémia ad otthont.

20 ország 60 sportolóját látják vendégül

Az elmúlt években szervezett sportszervezetekkel a sportturizmus egyik fontos központjává vált Antalya második alkalommal készül vendégül látni a világ legjelentősebb kerekesszékes teniszezőit. Számos fontos teniszező a nőknél a világranglista 19. helyétől Nalani Boubtól a 40. Britta Wendig, a férfiaknál a világranglista 25. helyétől Gülhem Lagetig, a világranglista 29. helyezettjéig Ezequel Cascóig, hogy pontokat gyűjthessen a 6.000 dolláros fődíjért és a 2024-es párizsi paralimpiai játékokért. szembe fog nézni.

Számos díj és meglepetés várja a teniszezőket

A Corendon Airlines meglepetésajándékai mellett 6.000 dolláros pénzjutalmat osztanak ki a férfi, női és quad kategóriában idén második alkalommal megrendezésre kerülő torna győztesei között. Ezeken felül pontokat kapnak azok a teniszezők, akik részt vesznek a 2024-es Párizsi Paralimpiai Játékokon.

A Corendon Airlines nyitvatartása a fogyatékossági héten

A várva várt Corendon Airlines Open május 13-16-án, a fogyatékossági héten került megrendezésre. Kihirdették a küzdelmes pillanatokat megélt torna győzteseit. Megkapták díjukat azok a kerekesszékes teniszezők, akik küzdöttek azért, hogy pontokat gyűjtsenek a 2024-es párizsi paralimpiai játékokra. A junior kategóriában az argentin Benjamin Jose Viana lett az első, míg az olasz Francesco Felici a második. A nőknél a világranglista 19. helyezettje Nalani Buob lett az első, a világranglista 40. helyezettje Brita Wend pedig a második. A férfiaknál a francia ütő, Nicholas Charlier végzett az első helyen. Nemzeti kerekesszékes teniszezőnk, Ahmet Kaplan Quad kategóriában az első hellyel zárta a tornát. Ali Ataman volt a második.