A pilóták a Pirelli márkájú gumiabroncsokkal küzdik le a nehéz körülményeket a Green Bursa Rallyn

A pilóták a Pirelli márkájú gumiabroncsokkal küzdöttek le a nehéz körülményeken a Green Bursa Rallyn

Május 2023-19-én került megrendezésre a Green Bursa Rally, a Petrol Ofisi Maxima 21 Turkey Rally Championship második szakasza. A Pirelli RA és Pirelli RW abroncsok kiemelkedtek a top 10-ben versenyző járművek közül.

1907-ben, amikor Prince Scipione Borghese megnyerte a Peking-Párizs versenyt a Pirelli gumikkal, első nagy sikerét a motorsport területén érte el, a Pirelli továbbra is az elsők között van a sportolók között a Török Rally Bajnokságban. Főleg a Yeşil Bursa Rallyn a Pirelli RA és RW abroncsokat választotta a legtöbb, ezen a szakaszon a legjobb 10-be bejutott pilóta, amely a nehéz időjárási körülmények között is kiváló kezelhetőségükkel és agilitásukkal tűnik ki az aszfalton.

A verseny rajtceremóniájában, május 19-én 148 sportoló részvételével nagy lelkesedéssel ünnepelték az Atatürk megemlékezést, az Ifjúsági és Sportnapot. A ceremónia után, amelyen Mustafa Varank ipari és technológiai miniszter és Alinur Aktaş Bursa Fővárosi Önkormányzat polgármestere is részt vett, a csapatok 465 gyorsasági szakaszon mérték össze tudásukat egy 10 kilométer hosszú aszfaltpályán két napon keresztül.

Míg Burak Çukurova-Burak Akçay a BC Vision Motorsporttól megnyerte az általános besorolást a versenyen, a csapat a 2. osztály első helyét is megszerezte. A második helyen a GP Garage My Team versenyzője, Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı, a kihívást jelentő időjárási körülmények ellenére Pirelli gumikkal versenyző Ali Türkkan-Burak Erdener pedig a Castrol Ford Team Turkey-től a harmadik és az első helyen végzett. hely a 3. osztályban.

Az abroncsválasztás határozta meg a győzelmet a Power Stage-en, ami plusz pontokat hozott, és a verseny utolsó szakaszaként futott. Ali Türkkan, aki a Pirelli által a közelmúltban kifejlesztett RA7+ átmeneti abronccsal indult az utolsó pillanatban megmutatkozó esőben, a nedves talajon különbséget hozott, és kiváló tapadási teljesítményével megnyerte a Power Stage szakaszt.

A második napon, a raliban, ahol az időnként esős időjárás kényszerítette a csapatokat, a "Brands" győztes a Castrol Ford Team Turkey, a "Teams" pedig a BC Vision Motorsport lett.

Az apa-fia csapat, Ömer Gür-Levent Gür nyerte a klasszikus raliautókra nyitott történelmi besorolást és az 1-es kategóriát, míg a Tan-Selda Çağlayan páros a második, Yılmaz Köprücü-Utku Güloğlu pedig a harmadik helyen végzett. Selda Çağlayan nyerte a Historic osztály női másodpilóta első díját. A Fiesta Rally Cup-ot megnyerő Sunman – Mehmet Akif Yalçın csapata pedig szintén az RA és az RW gumikat részesítette előnyben a futam során.

A TOSFED Rally Cup besorolásában a BC Vision Motorsport versenyzője, Melih Cevdet Yıldırım-Bora Arabacı végzett az első helyen az általános besorolásban és a 2. kategóriában, míg Kaan Kara-Taner Kara az 1. kategóriában, Fatih Selim Göçer-Ali Tuğrul pedig a 3. és Kaya 4. kategóriában. A kupát első helyen a Çetinkaya-Tolga Tezeken szerezte meg. Çiğdem Tümerkan, aki először indult rallyn lányával, Zeynep Tümerkannal, lett az első női pilóta, míg a női másodpilóták között a Sinan Yardimicivel első rajthoz álló Cansu Açar lett az első.

A Petrol Ofisi Maxima 2023 Törökország Rallye Bajnokság a június 10-11-én megrendezésre kerülő Eskişehir Rallyval folytatódik.