A győzelem neve a Bursa Rallyn Çukurova-Akçay

A győzelem neve a Bursa Rallyn Çukurova Akçay

A Petrol Ofisi Maxima 2023 Törökország Rallye Bajnokság második futamát, a Beydağ Int Yapı 47. Yeşil Bursa Rallyt a Bursa Automobile Sports Club (BOSSEK) szervezte május 19-21-én az ICRYPEX, Bursa Metropolitan Municipals közreműködésével, a Hotel Bursa felett. İnallar és Özhan. A verseny rajtceremóniájában, május 19-én 148 sportoló részvételével nagy lelkesedéssel ünnepelték az Atatürk megemlékezést, az Ifjúsági és Sportnapot. Törökország hazai autója, a TOGG is először jelent meg a versenyzők előtt azon az ünnepségen, amelyen részt vett Mustafa Varank, a Török Köztársaság ipari és technológiai minisztere, valamint Alinur Aktaş, Bursa Fővárosi Önkormányzat polgármestere.

A csapatok teljes hossza két napon keresztül 470 km. Burak Çukurova-Burak Akçay a BC Vision Motorsporttól lett a rali általános besorolási győztese, ahol 10 gyorsasági szakaszon vettek részt az aszfaltpadlós pályán, ami a verseny második helye, és a csapat megnyerte az osztályt is. 2 cím. Második lett Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı a GP Garage My Team csapatából, míg Ali Türkkan-Burak Erdener a Castrol Ford Team Turkey csapatából az általános besorolás harmadik helyén, valamint a 3. osztály első helyén végzett. A rallyn, ahol a második napon a felületet mutató esős időjárás nagyon megnehezítette a csapatokat, a Castrol Ford Team Turkey lett a Brands, a BC Vision Motorsport pedig a csapatok győztese.

Az idén megvalósult masters kategóriában Uğur Soylu a GP Garage My Team csapatából végzett az első helyen, a második helyet Erhan Akbaş, ugyanebből a csapatból, a harmadik helyet Cem Yudulmaz a Castrol Ford Team Turkey csapatából szerezte meg. A Red Bull sportolója, Ali Türkkan nyerte a Fiatal Pilóták Bajnokságát, míg a Sevgi Aktürkkel versenyző Begüm Uludağ lett a fiatal másodpilóta győztes. A rally 4-es osztályának és a kétkerék-hajtásnak a győztese Yıldıray Demircioğlu-Mehmet Köleoğlu az Atış Motorsportstól, az N osztály győztese Sinan Soylu-Özgür Akdağ a GP Garage My Teamtől, az 5. osztály győztese a Tuncer Sancaklı-Asena Sancaklı a BC Vision Motorsporttól. A női pilótáknál Burcu Çetinkaya a GMG Racingtől, a női másodpilótáknál Asena Sancaklı szerezte meg az első helyet.

Az apa és fia Ömer Gür-Levent Gür csapata nyerte a klasszikus raliautókra nyitott történelmi besorolást és az 1-es kategóriát, míg a Tan-Selda Çağlayan páros a második, a Yılmaz Köprücü-Utku Güloğlu pedig a harmadik helyen végzett. Selda Çağlayan nyerte a Historic osztály női másodpilóta első díját.

A TOSFED Rally Cup besorolásában a BC Vision Motorsport versenyzője, Melih Cevdet Yıldırım-Bora Arabacı végzett az első helyen az általános besorolásban és a 2. kategóriában, míg Kaan Kara-Taner Kara az 1. kategóriában, Fatih Selim Göçer-Ali Tuğrul pedig a 3. és Kaya 4. kategóriában. A kupát első helyen a Çetinkaya-Tolga Tezeken szerezte meg. Çiğdem Tümerkan, aki először indult rallyn lányával, Zeynep Tümerkannal, lett az első női pilóta, míg a női másodpilóták között a Sinan Yardimicivel első rajthoz álló Cansu Açar lett az első.

A Petrol Ofisi Maxima 2023 Törökország Rallye Bajnokság a június 10-11-én megrendezésre kerülő Eskişehir Rallyval folytatódik.