Az MTB Night Cup nagy izgalmakat mutatott be

A Sakarya Bike Fest keretein belül megrendezett MTB Night Cup, a világ egyetlen nemzetközi éjszakai versenye, ahol Sakarya Fővárosi Önkormányzata sztársportolókat fogadott, nagy izgalmakat mutatott be.

Sakarya Fővárosi Önkormányzat ad otthont idén is, mint minden évben, a világ legrangosabb kerékpárversenyeinek. A Sakarya Bike Fest keretein belül megrendezésre kerülő MTB mountain bike, BMX supercross és Tour Of Sakarya nemzetközi országúti kerékpárversenyek az izgalmakat a csúcsra viszik.

Az éjszakai versennyel folytatódott a ma a Tour Sakarya 1. szakasz futamaival megkezdett óriásszervezés. Elrajtolt a világ egyetlen nemzetközi éjszakai versenye, az MTB Sakarya Night Cup a Napraforgó Kerékpárvölgyben.

Lélegzetelállító versenyt rendeztek Európa legátfogóbb létesítményében a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) szervezésében. A sztárpedálok az éjszaka sötétjében egyenként győzték le a nehéz mountain bike-pályákat, hogy a verseny végén a dobogóra álljanak.

A versenyen 20 méter hosszú pálya futott, amelyen 36 nő és 4 férfi vett részt. A verseny, amelyben a férfiak 400 fordulóban, a nők pedig 7 fordulóban versenyeztek, körülbelül 6 órán át tartott. A pályákat két külön kategóriában, női és férfi kategóriában a leggyorsabb idővel teljesítő versenyzők álltak fel a dobogóra.

A férfiaknál az osztrák kerékpáros, Gregor Raggi szerezte meg az első érmet 1.15.32-vel, míg a második a svájci Usrin Spescha, a harmadik az ukrán Dmitro Titarenko lett. A nőknél a kazah sportoló, Alina Sarkulova lett az első 1.18.38-as idővel, a magyar Virág Buzsaki a második, a kazah Tatyana Geneleva pedig a harmadik helyen végzett.