Az STM a világ legjobb drónpilótáit szállította a TEKNOFEST 2023-ra

Az STM elhozza a világ legjobb drónpilótáit a TEKNOFEST-hez

A világ legjobb drónpilótáit a TEKNOFEST 28-on határozták meg a Drone World Cup-on, ahol az STM volt az ügyvezető, és 32 különböző ország 2023 sportolója küzdött kitartóan. A legkiválóbb pilótáknak az ajándékokat a Honvédelmi Iparág elnöke, Prof. Dr. Ismail Demir adta.

Az STM Defence Technologies Engineering and Trade Inc. folytatja tevékenységét a National Technology Move-vel és Törökország teljesen független védelmi ipari céljaival összhangban a világ legjobb drónpilótáit a TEKNOFEST ISTANBUL-ban. A TEKNOFEST keretein belül az STM 5 éve vállalt Drone World Cup (WDC) izgalmai az isztambuli Atatürk repülőtéren zajlottak.

A 2023-as Drone Világkupán 28 sportoló küzdelme volt szemtanúja 32 különböző országból, Oroszországtól Hollandiáig, Kínától Spanyolországig, Amerikától Svájcig. A Törökországot a WDC-2023-on Atakan Mercimek és Burak Mercimek testvérek képviselték, akik tavaly a török ​​drónbajnokságban szerepeltek.

A világ legjobb drón bajnoka Franciaországból

A WDC-n a pilóták az általuk tervezett drónokkal küszködtek, és speciálisan előkészített, kihívásokkal teli pályákon állítottak össze. Isztambulban osztották meg ütőkártyájukat azok a drónpilóták, akik saját országuk versenyein elsők lettek. A világ legjobb drónversenyzői, akik április 27-én indultak a kifutón, az első napot felismerő és tesztrepülésekkel zárták. A második napon a selejtezők után következett a nagydöntő izgalma. A döntőben az első helyet a francia Killian Rousseau, a másodikat az amerikai Evan Turner, a harmadikat a svéd David Modig szerezte meg. A WDC-2022 győztese 80 ezer TL-t, a második 60 ezer TL-t, a harmadik pedig 40 ezer TL-t nyert.

İsmail Demir, a védelmi iparágak vezetője foglalja el a pilótaülést

A lélegzetelállító küzdelem után az ajándékokat a török ​​védelmi ipari elnökség elnöke, Prof. Dr. İsmail Demir és Özgür Güleryüz, az STM vezérigazgatója. Gratulálva a drónpilótáknak, Demir és Güleryüz pilótaüléseikbe mentek, hogy megtapasztalják a 260 km/órás sebességet is elérő drónokat. Demir és Güleryüz FPV drónszemüvegen keresztül követte a bajnok Rousseau repülését.

Több mint 2 drón versenyzett az égen

Az STM által lebonyolított Drone Világkupa, amely a világ legjobbjainak versenyének helyszíne, az elmúlt 4 év során 182 ország 224 versenyzőjét látta vendégül Törökországban. Több mint 7.5 drónt használtak a versenyeken, ahol több mint 2 km pályát lehetett elérni. A versenyen eddig elért legnagyobb sebesség 260 km/h volt.

Az április 30. és május 1. között megrendezésre kerülő Teknofest Drone Championship (TDS) versenyen viszont kijelölik azokat a versenyzőket, akik Törökországban döntik el a bajnokokat és képviselik Törökországot jövőre a WDC-n.

A taktikai mini UAV-k gyártásában Törökországban és a világon vezető platformokat fejlesztve az STM lehetővé teszi a drónpilóták számára, hogy alapvető mérnöki készségeiket fejlesszék a TEKNOFEST Drone Championship és a World Drone Cup során. A pilóták saját drónjaikat tervezik, szoftvereiket fejlesztik, összeállítják, és részt vesznek a versenyeken.