A DS Automobiles készen áll a 100. Formula E futam megünneplésére

A DS Automobiles készen áll a Formula E versenyek megünneplésére

A DS Automobiles 4. június 2023-én, vasárnap ünnepli 100. futamát az ABB FIA Formula E világbajnokságon az indonéziai Jakartában. Ez a hétvége nagyon fontos ünnep lesz a DS Automobiles márka és a Formula E világa számára. A 4. június 2023-én, vasárnap megrendezésre kerülő Jakarta E-Prix második futamán a francia gyártó 100. alkalommal áll rajthoz Formula E futamon a 100 százalékban elektromos bajnokságban való részvétele óta.

A DS Automobiles a Formula E második szezonjában kezdett versenyezni 2015-ben, és 2 különböző generációs Formula E járművel rányomta bélyegét az elektromos motorsportok történetére. A 3. Jakartában rajtoló márka csapat- és versenyzői bajnokságban egyaránt 100 bajnoki címet, 4 győzelmet, 16 dobogós helyezést és 47 pole pozíciót nyert. Ennek az évfordulónak a megünneplésére a regnáló világbajnok Stoffel Vandoorne és Jean-Eric Vergne, a sportág történetének egyetlen kétszeres bajnoka egy speciálisan tervezett külsővel rendelkező DS E-TENSE FE22-mal indul pályára. A francia pilóta, aki egyben a DS Automobiles képviselője is a 23. futamot ünneplő színekkel ellátott sisakot viseli majd.

Az eseményen Béatrice Foucher, Yves Bonnefont, Alessandro Agag, Jean-Marc Finot, Thomas Chevaucher, Eugenio Franzetti, Jean-Eric Vergne, Stoffel Vandoorne, Antonio Félix Da Costa, Sam Bird és André Lotterer vett részt, akik fontos szerepet játszottak a DS Automobiles Formula E kalandja. A közösségi oldalakon egy videóval, amely olyan tanúságtételeket tartalmaz, mint a csapat első bajnoksága New Yorkban, a második bajnoki berlini, győzelmek Sanyában, Bernben, Marrakechben, Monacóban, Rómában, Hyderabadban és egyéb tartalmak, amelyek lenyűgöző és különleges pillanataik összefoglalói széles körben elérhetőek lesznek.

A DS Automobiles a Formula E legtöbb díjnyertes gyártója lett, 2019-ben Jean-Eric Vergne-nel és 2020-ban Antonio Félix Da Costával két párost nyert, és közel nyolc éve szinte minden versenyen dobogóra állt. A DS Automobiles története tovább változik, és a becslések szerint a 8. június 3-4-i Jakarta E-Prix-en megrendezésre kerülő két futam ismét a francia csapat nagyszerű teljesítményének lesz tanúja.

Eugenio Franzetti, a DS Performance igazgatója elmondta: „Történelmi és megható pillanatnak leszünk tanúi mindannyiunk számára Jakartában. Először is szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, aki nagy szenvedéllyel és tehetséggel hozzájárult ehhez a rendkívüli eseményhez. A 100. futam megünneplése a Formula E-ben valóban mérföldkő, és nagyon büszkék vagyunk arra is, hogy ezt megtettük kiemelkedő pályaeredményünkkel. Néhány évvel ezelőtt a DS Automobiles úgy döntött, hogy létrehozza a DS PERFORMANCE versenykarát, és részt vett az ABB FIA Formula E világbajnokságon. Láttuk, hogy ez a döntés nagyon stratégiai és helyes döntés volt. Az évek során elért számos győzelmünk lehetővé tette a DS Automobiles számára, hogy jelentősen növelje hírnevét, valamint megszerezze azt a műszaki tapasztalatot, amely segített támogatni és felgyorsítani a teljes márkánk villamosítását. A DS PERFORMANCE Gen3 versenyautói ma is csodálatos kutatólaboratóriumok maradnak, amelyek előkészítik az utat az elektromos közúti járművek következő generációjának tervezése előtt. Ezzel összefüggésben 2024-től a DS Automobiles összes új autója 100 százalékban elektromos lesz.”