Manisa Bbsk karate játékosai letették névjegyüket a bajnokságban

A Török Egyetemi Sportszövetség közreműködésével megrendezett Egyetemi Liga (Ünilig) Karate Turkey Championship a 23. április 25-2024-én Kırşehirben megrendezett versenyek után ért véget. A sportrajongók szemtanúi voltak a karatésok kiélezett küzdelmének, akik Törökország minden részéről érkeztek, hogy egyetemeiket képviseljék a bajnokságban. A szervezésben a Manisa BBSK sportolói, Gülçin Akyıldız és Nurbade Büber is indultak, akik a Manisa Celal Bayar Egyetemen (MCBÜ) folytatják tanulmányaikat. A kiélezett versenyek után sikeres eredményeket értek el a zöld-fehér sportolók. Nurbade Büber 61. lett Türkiye-ben a 3 kg-os női kumitában. Gülçin Akyıldıznek sikerült a 68. helyet szereznie Türkiye-ben a 3 kg-os női kategóriában. A sikeres sportolók úgy tették le névjegyüket a szervezetben, hogy a Kumite Egyetemközi Női Csapatban elsők lettek a csapatként végzett értékelésekben. A sikeres sportolók fényképeken tükrözték boldogságukat, miközben az érmekkel pózoltak, és büszkévé tették városukat azzal, hogy elhozták a bajnoki kupát Manisába.