Kifogás érkezett a Türkiye Kerékpártúrán, a győztes megváltozott!

A verseny első kilométereit csoportosan teljesítették. Bár voltak kisebb szökési kísérletek, gyorsan utolérte őket a peloton. A 18. és 33. kilométeren a szökési kísérletek sem hoztak eredményt. A Göçek-alagút tömegesen haladt át.

A Beykoz Belediyespor atlétája, Samet Bulut, aki a Kemer-Kalkan szakaszon szép sikereket ért el, és kiérdemelte a Red Jersey viselésének jogát, a Fethiye-Marmaris szakaszon indul.

Amíg elkezdte cipelni a mezét, teljes stratégiával futott, hogy megszerezze a szakasz 3. kategóriájának pontjait, és megszilárdítsa helyét. A cél az volt, hogy minél több pontot gyűjtsünk, és rögzítsük a fürdőruhát a Spil-hegyi mászószakasz előtt.

SPRINT BÓNUSZ KAPU EREDMÉNYEK

Mivel 69.9 kilométert tettek meg, a sprint bónuszkapu elmaradt.
Az első három helyen a következő sportolók osztoztak:

1-Filippo Conca (Q.36.5)
2- Konrad Czabok (Mazowsze)
3-Smith Willem (China Glory)

ÁTLAGSEBESSÉG 4 KILOMÉTER

Míg az etapból közel 2 óra telt el, a hírek szerint a kerékpárosok ezalatt 43.3 kilométeres átlagsebességgel pedáloztak.

Türkiye BEAUTY BONUS GATE EREDMÉNYEK

A 97. kilométernél a Beauties of Türkiye bónuszkapu áthaladt. Az első 3 helyen a következő sportolók osztoztak:

1- Konrad Czabok (Mazowsze)
2-Antonie Berlin (Bike Aid)

A peloton és a menekülő csoport közötti időkülönbség a bónuszkapu áthaladásakor 1 perc 15 másodperc volt.

MÁSSZÓ BÓNUSZ KAPU EREDMÉNYEK

116.7 kilométernél a 3. kategóriából pontot adó mászó bónuszkapu átjutott. Az ajtóeredmények szerint nem volt olyan probléma, ami kiváltotta volna Samet Bulut fürdőruháját. Íme az eredmények:

1-Filippo Conca (Q36.5)
3-Burak Abay (Spor Toto)

A kapu átadása után már csak Filippo Conca maradt az élcsoportban. Peleton tömegesen folytatja a versenyt. A második kapu előtt Sametnek nagyon jó pozíciót kell tartania, hogy pontokat szerezzen.

A MÁSODIK KIMÁSZÓ KAPU ELÉPÜLT

A szakasz 144.7. kilométerénél a 3. kategóriából pontot adó második mászókapun is áthaladtak. Samet egy igazán stratégiai versenyt futott, és kvalifikálta magát, hogy vigye a Red Jersey-t a holnapi Marmaris-Bodrum szakaszon. A jelenet a második emelkedőn a következő volt;

1-Lander Loockx (TDT-Unibet)
2-Victor Langelotti (Burgos)
3-Marco Tizza (bingoal)

A CÉLHOZ KILTATÁS JÖTT, ÉS AZ EREDMÉNY MEGVÁLTOZOTT

Miközben a peloton tömegesen ért célba, amikor kiderült, hogy Danny Van Poppel szabálytalanságot követett el a vonal átlépése közben az utolsó métereken, a szakasz győztese megváltozott, és a kifogás hatására Giovanni Lonardi a A Polti Kometa Team nyertes lett.

Giovanni Lonardi, a Polti Kometa Team csapatából nyerte a Spor Toto által szponzorált Türkiz mezt, amelyet az általános besorolás éllovasa kap. A belga sportolónak Emin Müftüoğlu, a Török Kerékpáros Szövetség elnöke adta át a mezét.

Giovanni Lonardi, a Polti Kometa Team játékosa nyerte a Mosso által szponzorált Green Jersey-t, amelyet a pontozás vezetőjének adnak. Muğla ifjúsági és sport tartományi igazgatója, Açıkbaş fürdőruhába öltöztette a sportolót.

Samet Bulut a Beykoz önkormányzati csapattól nyerte meg a Turkish Airlines Red Jersey-jét, amelyet a King of the Mountains osztály vezetője kap. A fürdőruhát Emin Müftüoğlu, a Török Kerékpáros Szövetség elnöke adta át a sportolónak.