Kihirdették Törökország leggyorsabb maratonjának győzteseit... Az első helyezett Kenya és Etiópia...

5 ezer 600 sportoló részvételével futották le a "Törökország leggyorsabb maratonját" az Izmir Avek maratont, amelyet idén ötödik alkalommal rendez meg Izmir Fővárosi Önkormányzata.

38 különböző ország sportolói vettek részt a World Athletics Label Marathon Izmir Avek versenyen, az International Road Races kategóriában. Idén a Sidrex, az İzmirli, az SPX, a Kula Doğal ásványvíz és a Thera Vita támogatta a maratont, amelyet az Avek Automotive támogatott. Színes képek színhelye volt a verseny előtt és után. A kimonót viselő versenyzők, a lelátók kísérői és a legkülönfélébb izmiri lakosok színfolttá varázsolták a Kültürparkot. A verseny izgalma, a zene és a tánc öröme csodálatos órákat biztosított minden résztvevő számára.

ELSŐ HELY KENIA ÉS ETIÓPIA felé

A 38 kilométeres versenyen, amelyen 600 ország 42 élsportolója vett részt, a férfiaknál a kenyai Vitalis Kibiwot szerezte meg az első helyet 02.11.08-val, az etióp Sendeku Alelgn lett a második 02.13.42-vel, a kenyai Silas Kurui pedig. harmadik 02.13.47-tel. Via Mustafa Kemal Boulevard Karşıyaka A délelőtt a parton megindult erős szél megakadályozta a versenyzők gyorsaságát és a pályán a rekord megdöntését. A nőknél az etióp Aamelmal Tagel nyerte a 42 kilométeres versenyt 02.37.26-os idővel. Ismét az etióp Bekelech Bedada lett a második 02.42.10-el, a harmadik a japán Suguru Oktabe 02.43.16-tal.

A nap első rajtját reggel 07.00-kor adták a 10 kilométeres kategóriában. Körülbelül ötezer sportoló rajtolt 07.00:42 órakor a Kültarpark régi İZFAŞ épülete előtt. A futók a Köprü villamosmegállóból tértek vissza a Mustafa Kemal Sahil körúton, és az İZFAŞ épületével szemközti sávban fejezték be a versenyt. A 08.00 kilométeres táv rajtját XNUMX:XNUMX-kor adták ugyanonnan. Sportolók, Alsancakon keresztül KarşıyakaKinyúlt és visszafordult, mielőtt elérte volna a Bostanlı mólót. A sportolók ugyanazon a pályán, ezúttal a Mustafa Kemal Sahil Boulevardon keresztül értek el İnciraltıba, majd Marina İzmirből visszatérve a rajthelyen fejezték be a versenyt.

Mindkét futam rajtját az izmiri fővárosi önkormányzat főtitkára, Ertuğrul Tugay, az izmiri fővárosi önkormányzat ifjúsági és sportszolgáltatási osztályának vezetője, Hakan Orhunbilge, Murat Eskici izmiri ifjúsági és sportigazgató, Hüseyin Egeli, az izmiri fővárosi önkormányzat sportklubjának elnöke és Ersun Yanal híres edzők indították el. és Hüseyin együtt adta. Bengisu Avcı, az első és egyetlen török ​​nő a világon, aki az Ocean Sevens hét csatornája közül négyet áthaladt, izmiri úszó, a Sidrex Running Team csapatával állt a rajthoz.

A 10 KILOMÉTERES VERSENY GYŐZTESEI KIHIRDETÉSRE KERÜLTEK

A 10 kilométeres versenyszámban a férfiaknál Mohammad Hosein Tayebi, Ahmet Civci és Bedri Şimşek volt a sorrend, míg a nőknél és a török ​​nőknél Tuğçe Karakaya, Natalia Kahraman és Özlem Işık teljesítette ezzel a sorrenddel a versenyt. 10 kilométer férfi 35-39 éves Osman Erkam Şafak, női Natalia Kahraman, 40-44 éves férfi Tahsin Ersin Kurşunoğlu, női Negin Ayromloo, 45-49 éves férfi Ahmet Bayram, női Yasemin Erkam Şafak, Karasu 50'54 női Leyla Erbay, Ayhan Duymuş 55-59 éves férfiaknak, Gülşen Sönmez nőknek, Abdullah Ertekin 60-64 éves férfiaknak, Raziye Arabacı nőknek, Hanis Breuninger 65-69 éves férfiaknak, Fatma Musal nőknek, Mehmet Yavuz Vuralnak A 70-74 éves nők, a nőknél Ertuğ Aysel, a 75-79 éves férfiaknál İsmail Yörükoğlu, a nőknél Türkay Atalay végzett.

A Kültürparkban megrendezett díjátadó ünnepségen a 10 kilométeres verseny győzteseit az Izmir Fővárosi Önkormányzati Tanács CHP Csoportja adta át díjakkal. Sözcüés Karabağlar önkormányzat alpolgármestere, Elvin Sönmez Güler, Izmir Fővárosi Önkormányzat Ifjúsági és Sportosztályának vezetője Hakan Orhunbilge, Izmiri Ifjúsági és Sport Igazgatóság Sporttevékenységi Főosztályvezető Enver Yılmaz, Ersun Yanal Alapítvány elnöke Ersun Yanal, Avek Automotive Management vezérigazgatója, Derya Uluğ.

Izmir Fővárosi Önkormányzati Tanács CHP csoportja SözcüMíg Sönmez Güler Elvin adta át a díjakat a díjazottaknak, Izmir Fővárosi Önkormányzat polgármestere, dr. Kijelentve, hogy Cemil Tugay hozta üdvözletét: „Elnökünk megköszönte mindenkinek a részvételt. "Szívből gratulálunk minden sportolónknak, és még egyszer gratulálok, hogy erőt adott nekünk a részvételével" - mondta.