Az ASELSAN erőteljes növekedéssel fejezi be első negyedévét

Az aselsan erőteljes növekedéssel fejezte be az első negyedévet

Bejelentették az ASELSAN 2020 első negyedéves pénzügyi eredményeit. A társaság forgalma során 2020 első negyedévében is fenntartotta növekedési trendjét. Az ASELSAN 3 hónapos forgalma 30% -kal nőtt az előző év azonos időszakához képest, és elérte a 2,6 milliárd TL-t.

Az év első negyedéve olyan időszak volt, amelyben az ASELSAN nyereségességi mutatók alakulása meghaladta a forgalom növekedését. A társaság bruttó eredménye 61% -kal nőtt a tavalyi első negyedévhez képest; A kamat-, értékcsökkenési és adózás előtti eredmény (EBITDA) szintén 57% -kal nőtt az előző év azonos időszakához képest, és elérte a 621 millió TL-t. Az EBITDA ráta meghaladta a 20–22% -ot, amely a társaság közös előrejelzése az év végére, elérve a 23,9% -ot. Az ASELSAN nettó eredménye 46% -kal nőtt az előző év azonos időszakához képest, és elérte a 920 millió TL szintet.

Az ASELSAN 2020-ban továbbra is új termékekkel bővítette termékeit mind a védelmi, mind a nem védelmi területeken, és ennek keretében új megrendeléseket kapott. 2020 első negyedévében a beérkezett megbízások összege 350 millió USD volt, a egyenlegrendelések összege pedig 9,7 milliárd USD volt.

„A teljes ökoszisztéma megfigyelésével dolgozunk”

ASELSAN igazgatóság elnöke és vezérigazgatója Dr. Haluk GÖRGÜN a társaság 2020 első negyedévi pénzügyi eredményeire vonatkozó értékelése során a következőket állította:

„Befejeztük 2020 első negyedévét, ahol a világ nehéz folyamaton megy keresztül, erős forgalom és jövedelmezőség mellett. Saját források, amelyek 2020 első negyedévének végén elérték a 14,5 milliárd TL-t, mérlegünk 55% -át teszik ki. Saját tőkénk nagyon erős, összehasonlítva a hasonló, a nemzetközi színtéren működő vállalatokkal és sok hazai ipari céggel. ASELSAN-ként fenntartjuk jövedelmezőségünket azáltal, hogy részvényeinket hatékony működőtőke és készpénzkezelési stratégiákkal támogatjuk. Ily módon megőriztük növekedésünket és jövedelmezőségünket is az elmúlt években, amelyek pénzügyi szektorban világszerte sok ágazat számára kihívást jelentettek; Emellett sikerült az adósságrátánkat a legalacsonyabb szinten tartani.

Biztosak vagyunk abban, hogy teljesítjük elvárásainkat a cég pénzügyi helyzetének 2020-as év végi jóváhagyására vonatkozóan, 40-50% -os forgalomnövekedéssel és 20-22% EBITDA ráfordítással.

2020 eleje óta minden lépést végrehajtottunk az érdekeltek és beszállítóink pénzügyi támogatása érdekében. Ebben az összefüggésben hozzájárultunk beszállítóink folyamatosságához azáltal, hogy körülbelül 5 milliárd dollárt fizetünk beszállítóinknak. ASELSANként megvalósítottuk kezdeményezéseinket ebben a kihívásokkal teli időszakban azáltal, hogy nettó készpénzpozíciónkat az év első negyedévének végén tartjuk. "

Az ASELSAN készen áll a járvány után

„A válság idején megtettünk minden szükséges intézkedést a termelés és a tervezés folyamatosságáért és fenntarthatóságáért minden stratégiai jelentőségű területén. Sikeresen menedzseljük ezt a folyamatot az Egészségügyi Minisztérium és más intézmények, különösen az elnökségünk által hozott döntésekkel és utasításokkal összhangban, gyorsan és korán. Köszönhetően kormányunk folyamatos és odaadó munkájának folytonosságáért, az egyensúlyi megrendelések stabil folyamatát tartottuk azáltal, hogy új megrendeléseket kaptunk, akárcsak az év első negyedévében elért eladásainkat.

Naponta bővítjük 45 éves tapasztalatunkat a védelmi elektronika területén. E növekedés egészséges jövedelmezőséggel történő elérése lehetővé teszi számunkra, hogy napról napra növeljük hozzájárulásainkat a török ​​védelmi iparhoz, és átadjuk ezt a tapasztalatot olyan nem védelmi területeken, mint az egészségügy, az energiaügy és a pénzügyek. Keményen törekszünk országunk külföldi függőségének csökkentésére minden olyan területen, amelyet kompetenciáink lehetővé tesznek.

Ezek a kihívásokkal teli napok feltárták, mennyire fontos mind az országok, mind a vállalatok számára, hogy önellátóak legyenek. Ebben az időszakban felgyorsítottuk államosítási erőfeszítéseinket is. A közönség szoros figyelemmel kísérése mellett hamarosan számos olyan tervünket is felkínáljuk, amelyeket termékeinkké konvertálunk, különösen az egészségügy területén. ASELSAN-ként folytatjuk az utat azzal a küldetéssel, hogy nagyobb hozzáadott értéket adjunk hazánknak, és olyan társaságként működjünk, amely világszerte bizalmat teremt, és megfelel a szövetséges országok igényeinek a védelmi és nem védelmi területeken. ”