Fiatal sakkmesterek fújják a török ​​szelet Európában

fiatal sakkmester törököket söpört Európában

Az európai korcsoportokban Európa egyik legfontosabb sakkbajnoksága, Törökország viharzott. Törökország a 2021 -es korosztályos Európa -bajnokságon; Miközben két Európa-bajnokságot és egy Eb-harmadik helyezést nyert, országként a második helyezés sikerét mutatja.

A 2021-es korosztályos Európa-bajnokságot hibrid rendszerrel rendezték meg október 15. és 21. között. Összesen 8 ország 10 sportolója vett részt a versenyen, amelyet 12 kategóriában játszottak, 14, 16, 18, 20, 14, 32 és 893, valamint általános lányok alatt. Minden korosztályból összesen 32 sportoló képviselte Törökországot.

Adalar kétszeres Európa-bajnok lett

A 2021-es korosztályos Európa-bajnokságon Arda Cankurt a 10 éves általános kategóriában és CM (mesterjelölt) Arda Çamlar a 12 éves általános kategóriában Európa-bajnok lett. A 16 év alatti általános kategóriában az FM (FIDE Master) Atakan Mert Biçer a harmadik, míg a 14 éves általános kategóriában a CM Yankı Taşpınar lett a negyedik, átlagos különbséggel. A 8 évesek általános kategóriában versenyző Ege Öz az 5. helyen zárta a tornát.

Csapatként Törökország a második helyen végzett az általános kategóriában a 2021-es korosztályos Európa-bajnokság országpontszámával. A bajnokságban, ahol az általános és lánykategóriák 6 legsikeresebb sportolója határozta meg az ország pontszámát, Törökország 40 pontot kapott az általános kategóriában. Az általános kategóriában Oroszország lett a bajnok 42.5 ponttal, míg Németország a harmadik helyet szerezte meg 37 ponttal. A lányoknál Oroszország lett a bajnok 44.5 ponttal, a második helyen Lengyelország végzett 34.5 ponttal, a harmadik helyen Grúzia végzett 34 ponttal.

„Törökországként a sakkban jól értékeltük a járvány időszakát”

A Török Sakkszövetség elnöke, Gülkız Tulay hangsúlyozta, hogy Törökországként jól használták ki a járványos időszakot a sakkban, és azt mondta: „Ebben az időszakban az egész országot összehoztuk a sakksporttal Törökországot felölelő rendezvényekkel és projektekkel. Mivel a járvány miatt nem lehetett bajnokságokat és bajnokságokat szervezni, TSF -ként különös figyelmet fordítottunk sportolóinkra, és igyekeztünk összefonódni a sakk sportágával az egész folyamat során. Megszerveztük válogatott táborainkat a digitális világban, és szorosan követtük sportolóinkat. Sportolóink ​​sikere az európai korcsoportokban és Törökország csapata sikere mosolyra késztetett bennünket. A sakksport hazánkban továbbra is napról-napra sikerről sikerre fut, és bajnokságaival hirdeti a török ​​sakk nevét a világban. Végezetül gratulálok sportolóinknak, akik ugyanilyen elszántan versenyeztek a korosztályos Európa -bajnokságon, és gratulálok a győzteseknek. ”

A sportolók leckéket vesznek az Európai Sakkakadémián

Az irányelv szerint a bajnokság első sportolóit jutalomként meghívják a 2022 -es korosztályos Európa -bajnokságra. A végső sorrendben minden kategória első 6 helyezettje 8 hónapos képzésben részesül az Európai Sakkakadémia mesteredzőitől. Valamennyi sportolónk, aki diplomát szerzett a bajnokságban, részesül az edzésből.