A környezetvédelmi önkéntesek 4,8 tonna hulladékot gyűjtöttek össze Erciyesben

A környezetvédelmi önkéntesek több tonna hulladékzsarut gyűjtöttek össze Erciyesben
A környezetvédelmi önkéntesek 4,8 tonna hulladékot gyűjtöttek össze Erciyesben

A természetbarátok, akik a csúcson gyűltek össze a tiszta Erciyes-ben, a „Blue & Green Day in Erciyes” rendezvény keretében tisztították meg a környezetet. A 300 fős rendezvényen 4.8 tonna hulladék gyűlt össze.

Kayseri Erciyes Inc. Idén 11. június 2022-én, szombaton, a Környezetvédelmi Világnap alkalmából rendezték meg a hagyományossá vált és minden évben megszervezett „Kék-zöld Nap Erciyesben” rendezvényt.

A „Kéz a kézben a tiszta Erciyesért” szlogennel végrehajtott tevékenység Kayseri Fővárosi Önkormányzat, Kocasinan Önkormányzat, Melikgazi Önkormányzat, Kaytur, Kayseri Transportation Inc., civil szervezetek, sportklubok és a természet támogatásával valósult meg. a környezettudatos szerelmesek.

A 2.200 méteres Tekir Kapı területén összegyűlt környezetvédelmi önkénteseket különböző csoportokba osztották; sátoros kemping terület, pályák, napi piknikezőhely és tereptakarítás a cirmos tó területén. A 300 fős rendezvényen 4,8 tonna hulladék gyűlt össze.

Ezen a foglalkozáson, amely hozzájárult a gyermekek környezettudatosságának formálásához, az óvodások takarítottak és szórakoztak egyaránt. Ezután a gyerekek kezüket a festékes dobozba mártva kézlenyomatot készítettek a falakra, és apró kezükkel színes mintákat készítettek.

A program után minden résztvevő, aki részt vett a rendezvényen, Ball Velvet virággal ajándékozta meg a nap emlékét.

A Kayseri Erciyes AŞ azt mondja, hogy a környezettudatosságot kívánják megteremteni embereinkben. Irány. Árfolyam. elnök Dr. Murat Cahid Cıngı elmondta: „Az Erciyes-hegy nemcsak a mi Kayserink, országunk, hanem a világ emberisége számára is értékké vált. Látogatóink a világ minden tájáról érkeznek Erciyesbe. Ez az intenzíven használt környezet elkerülhetetlenül környezetszennyezést okoz. Bár önkormányzataink, elsősorban Fővárosi, Melikgazi és Hacılar községek folyamatosan gyűjtik itt a szennyezést, hulladékot, a környezetre hagyott hulladékot, mert hegyünk élettérré vált; Olyan tényezők miatt szennyeződik be, mint a szél típusa, szél, és rossz képet hoz létre. Mi, mint önkéntesek, mint a hegyek szerelmesei, nemcsak mint Erciyes vezetősége, hanem mint cserkészeink, diákjaink, síelőink és sportolóink ​​is, akik szeretik városunk hegyét; Ennek a rossz imázsnak a megszüntetése érdekében minden évben június első hetében találkozunk a Blue & Green Day rendezvényen Erciyesben. A hegyet szennyezett, megrongált foltokat saját eszközeinkkel, udvariasság alapján tisztítjuk. Szociális érzékenység szükséges ahhoz, hogy hasznot húzzunk ebből a gyönyörű hegyből és légkörből, és ráhagyjuk a következő generációkra. Szeretném megköszönni, hogy ebben a tudatban és gondolatban érzékenyen cselekszel, és hogy eljöttél ide és hozzájárulsz a tevékenységhez. "mondott

Hasonló hirdetések

Legyen az első, aki kommentál

Yorumlar