Iskolai sportúszóversenyek befejeződtek Afyonkarahisarban

Az iskolai sportúszóversenyek Afyonkarahisarban befejeződtek

A Kocatepe félolimpiai fedett uszodában lezajlottak az iskolai sporttevékenység programjában szereplő ifjúsági, sztárok, utánpótlás és junior (A-B) úszóversenyek. A győztes sportolókat Kasapoğlu tartományi igazgató adta át.

Az iskolai sport úszómérkőzései Afyonkarahisarban véget értek. Izgalmas pillanatokat éltek át a versenyek, amelyeken 64 iskola 141 sportolója vett részt. A 4 különböző kategóriában megrendezett futamok győztesei vehették át érmeiket.

Eylül Şimal Yar többszörös érmet szerzett

Női versenyeken; Eylül Şimal Yar 50 méteres pillangón, gyorsúszásban, gyorsúszásban és 100 méteres gyorsúszásban, Belinay Oruç 100 méteres gyorsúszásban, İremsu Gürel 50 méteres hátúszásban, Miray Selis Yavuz pedig 100 méteres hátúszásban lett az első.

Tuna Kınacıoğlu és Recep Hazar Kirez rányomta bélyegét a versenyekre

Férfi versenyeken; Muharrem Serinler 50 méteres pillangón, Tuna Kınacıoğlu 50 méteres gyorsúszásban, 50 méter hátúszásban és 100 méteres hátúszásban, Recep Hazar Kirez 100 méteres és 200 méteres gyorsúszásban lett első, Berkı PamuağlÇmuağ 100 méteres mellúszásban, Iltan Sarp Özdemir pedig 50 méteres mellúszásban.

Azok a sportolók, akik sikeresen szerepelnek az úszóversenyeken, csoportversenyeken indulnak a török ​​bajnokságra való kvalifikációért.

İsmail Hakkı Kasapoğlu tartományi igazgató, aki az iskolai sportúszóversenyekkel kapcsolatban nyilatkozott, elmondta: „Újabb versenyt fejeztek be Afyonkarahisar sportvárosban. A versenyeken 64 iskola 141 sportolója jelent meg. Remélhetőleg nagyon tapasztalt fiatal sportolóink ​​lesznek az úszásban, és ők képviselik városunkat az Európa- és Világbajnokságon. "Mi, edző barátainkkal együtt készek vagyunk minden áldozatot meghozni fiatal sportolóinkért" - mondta.

Kasapoğlu tartományi igazgató azzal fejezte be beszédét, hogy sok sikert kívánt azoknak a fiataloknak, akik Afyonkarahisart képviselik majd a csoportos versenyeken.

A mérkőzéseket nap mint nap vizsgáló Kasapoğlu az ünnepségen átadta az érmeket a győztes sportolóknak.